Sadece Başarmak Yetmez

Başarı yolcuğunda hayatta bir şeyleri kovalayarak ömrümüzü heba edebiliyoruz. Hatta peşinden koşturduğumuz şeyleri yakalamama ihtimalinin olduğunu bile bile.
‘Herkes uzaklaşmıştı ama benim aklım orada kalmıştı. Yıllar geçti ben hala Yasemini dün gibi hatırlıyor, o anları yaşıyorum…’

Bazı seminerlerde anlatmıştım bu anılarımı, ne ben ne de seyirci tam dinleyememiştik sonuna kadar. Yine de unuttuğumuz hayatın gerçeklerini hatırlatmak adına ilk kitabımda yer vermiştim.

Ege Siyaset haber sitesi için Dr.Ayhan Bey köşe yazmamı istediğinde birkaç yazı denemesinden sonra aklıma bir akşam yine Yasemin geldi. Ve anlatarak henüz sonunu tam getiremediğim bu anımı, sizlerle buradan paylaşmak istedim.

Şimdiye kadar 67 ilde 220.000 kişiyle başarı, motivasyon, iletişim seminerlerinde buluştuk. İlk seminerlerde bu anımı anlattıktan sonra üzerine bir şey konuşamadığımı farkedince diğer hiçbir seminerlerde bahsedemedim.

Dilim varmadı. Yaseminin gözleri aklımdan ama hala hiç çıkmadı.
Masmaviydi…

Başarı yolcuğunda hayatta bir şeyleri kovalayarak ömrümüzü heba edebiliyoruz. Hatta peşinden koşturduğumuz şeyleri yakalamama ihtimalinin olduğunu bile bile.

Bazen durup arkamızda bıraktığımız belki hiç farkına varamadığımız Yaseminleri ve anılarımızı zihnimizde tekrar tekrar canlandırmamız gerekiyor.

Şükredebilenlerin bile dönüp tekrar tekrar şükretmesi gereken bir dönemde yaşıyoruz.

Oniki yılı aşkın süredir kişisel gelişim üzerine okumalar yapıyor ve başarı merdivenlerini tırmanmış insanların hayatlarını inceliyorum. Geride kalan sadece gök kubbede hoş bir seda bırakmak olduğunu söylemek tüm çalışmaların sonucudur diyebilirim.

Bazı kişisel gelişim uzmanlarının anlattıkları sağlıksız başarı yolcuğunda; egomuzu şişiren bizi bencilliğe sürükleyen, hedeflerimiz karşısında dünyaya at gözlüğüyle baktığımızda ıskaladığımız yönlerimizi ve madalyonun öteki yüzünü hayatta bize Yaseminler hatırlatmaktadır.

Son olarak söylemek istediklerimizi özetlemek gerekirse;
“Hayatın anlamı kuru ve renksiz başarılarda değil, hayatın anlamı; fark edebildiğin değerleri paylaşabildiğin anlarda saklıdır. ”
Bir sonraki yazımda sizlere GÖZLERİ AKLIMDAN HİÇ ÇIKMAYAN YASEMİNİ anlatacağım.

Anılarınızı taze tutun, kendinize iyi bakın. Selam ve muhabbetle…

Yorum Yap


Asistan İletişim

0533 405 59 74

onuryesilcavdar@gmail.com

Ofis İletişim

0850 393 31 51

bydegisimdanismanlik@gmail.com

Onur Yeşilçavdar @ 2023 Tüm Hakkı Saklıdır.